خانه شهید کافی (ره) و ارتباط با علماء و مراجع آيت الله العظمي الامام سید روح الله الموسوی الخميني (ره) و حاج شیخ احمد کافی (ره)

خبرنامه

نام ونام خانوادگی:

پست الکترونیکی:

لوگوی ما

لینک به وب سایت بانک سخنرانی های شهید شیخ احمد کافی (ره)


 

آيت الله العظمي الامام سید روح الله الموسوی الخميني (ره) و حاج شیخ احمد کافی (ره)

مرحوم کافي از همان اوايل شروع نهضت حضرت امام(ره)، با ‌ايشان همکاري و منبرهايي در حمايت از  ‌ايشان ايراد مي نمايد. که از جمله در منزل‌ آيات عظام قمي(ره) و ميلاني(ره) در سالهاي 41 و42 به‌ ايراد سخنراني پرداخته بطوري که به عنوان يک روحاني معترض نزد ساواک شناخته مي گردد. وي در سال 46 در منزل حضرت امام(ره) در قم منبر رفته و سخنراني مي‌نمايد. براي نمونه در يکي از سخنراني‌هاي خود، وقتي که امام(ره) در نجف اشرف تبعيد بودند در جمع کثيري از مردم که مصادف با شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها بود ‌اينگونه از حضرت امام(ره) تجليل مي نمايد:

«خدا، خدا، به آن ناله‌هاي دردناک و سوزناک و آتشين علي(ع)، در اين صبح وفات حضرت زهرا(س) تو را قسم مي‌دهم، حالا ديگه به داد روحانيت شيعه برس.
خدا، خدا، خدا، مراجع ما بي کَس شدند. زهراجان، زهراجان، بچه‌هايت بي کَس شدن. آن مرجع عاليقدر شيعه، حضرت آيت الله العظمي خميني (صلوات حضار)، از آن گوشه نجف ناله مي‌کند کسي ناله‌اش را نمي‌شنود. ‌اي نسيم هوا، ‌اي نسيم هوا، ناله‌هاي دوستان ‌اين مرجع تقليد را بگوشش برسان. آيت الله العظمي خميني(ره)، بزرگ مرجع شيعه، افتخار قرآن، افتخار اسلام، افتخار اهل بيت (ع)، افتخار دين، افتخار روحانيت، مدافع از حريم اسلام و شيعه، با تو هستم آقا، قربانت بشوم، ... آيت الله العظمي خميني(ره)، آقاجان کنار قبر جدت علي(ع) بگو، خدا، آقا کي مي‌آيد. روحانيت شيعه را، روحانيت شيعه را اگر مردم تنها بگذاريد يعني امام زمان(عج) را تنها گذاشته‌ايد.
 ‌اين‌ها جانشين‌هاي آن آقا هستند، ‌اين‌ها نماينده‌هاي آن آقا هستند. حضرت آيت الله العظمي خويي(ره) مرجع عاليقدر، حضرت آيت الله العظمي گلپايگاني(ره) مرجع شيعه، حضرت آيت الله العظمي نجفي مرعشي(ره) مرجع شيعه، حضرت آيت الله العظمي سيدعبدالله شيرازي(ره) مرجع شيعه. به آبروي امام زمان‌(عج)، خدا سايه بلند پايه‌شان را بر سر ما مستدام بدار. به آبروي امام زمان، به آبروي امام زمان(عج)، به آبروي امام زمان(عج)، هر کس نمي‌تواند ‌اين شخصيت‌هاي بزرگ شيعه را ببيند، خدايا ريشه کَنش کن. به آبروي زهراي مرضيه، هر که پروانه‌وار
دور ‌اين بزرگان ديني، و دور حوزه‌هاي علميه هست کمکش کن، خدايا طرفداران امام زمان(عج) را زياد کن و ...»

همچنين مرحوم کافي به مناسبت شهادت حاج آقا مصطفي فرزند حضرت امام(ره) مراسم با شکوهي را در مهديه تهران برگزار مي‌نمايد.

مرحوم کافي در سالهاي 1353 و 1356 شمسي در سفري که به عتبات عاليات داشتند به محضر امام خميني(ره) مشرف مي شود.

حضرت امام(ره) در مجلس ختمي که بمناسبت شهادت وي در نجف اشرف برگزار شد شرکت نمودند و در پيامي جنايات رژيم سفاک پهلوي در کشتار بي دفاع مردم در تشييع جنازه مرحوم کافي در شهر مقدس مشهد را تسليت، و ابراز همدردي و در سوگ نشستند.

مرحوم کافي دست نوشته‌اي را از حضرت امام(ره) مبني بر تأييد مهديه و فعاليت‌هاي آن و همچنين اجازه نامه‌اي کتبي از‌ ايشان، جهت امور حسبيه دريافت  نمود که در زير به چاپ رسيده است.

نظرات  

 
دکتر حسینی
0 # دکتر حسینی Y-m-d H:i
افرین بر شما با این اقدامات خوبتان ادامه دهید با تشکر دکتر حسینی
پاسخ
 
 
مهدی
+1 # مهدی Y-m-d H:i
با سلام و خسته نباشد به دست اندرکاران سایت
اگر امکانش هست فیلم مستند حاج کافی که چند سال پیش در شبکه قرآن پخش شد را برای دانلود بگذارید
با تشکر
پاسخ
 
 
طزنج سرای من
+1 # طزنج سرای من Y-m-d H:i
با سلام خدمت مدیر محترم سایت با تشکر از مطلب بسیار مهمی که مربوط به رابطه حضرت امام ره و جناب شهید شیخ احمد کافی بوده است و در سایت درج نمودید من تا بحال این را نمیدانستم و ازاین مطلب شما بسیار خرسند شدم با تشکر فراوان ...عفتی نویسنده طزنج سرای من
پاسخ
 
 
رسول ناجي زواره
+2 # رسول ناجي زواره Y-m-d H:i
باسلام وخسته نباشيد.من خيلي دنبال فيلمي از حاج كافي گشتم اما بي نتيجه بو لطفا اگه ميشه فيلمي از مرحوم كافي براي دانلود بگزاريد.خيلي ممنون.شادي روحش به نيت پنج تن 5صلوات
پاسخ
 
 
ولی الله رزمجو
+2 # ولی الله رزمجو Y-m-d H:i
خسته نباشید اجر همه شما با ولی عصر عج خدا قوت
پاسخ
 
 
علیرضا
+2 # علیرضا Y-m-d H:i
سلام اجرشما باامام زمان باشد اگر بتوانید فیلم هایی که از سخنرانی ایشان طراحی کرده اند در سایت خود بگذارید خیلی جالب می شود صوتی وتصویری هاشمی قم این کاررا انجام داده است استفاده کنید
پاسخ
 
 
امیرعباس
+3 # امیرعباس Y-m-d H:i
سلام.اجرتان باامام زمان(عج).لطف کنیدفایلهای صوتی جدیدرابه نحوی به سایت اضافه کنیدکه با فایلهای قبلی متمایز باشند.چون کسانی که ماننداینجانب تمام آنهارادانلودمیک نند،دچارسردرگمی نشوند.21/08/139 2.
پاسخ